14.07.2021 Wycieczka do Zabrza

Dziś wszyscy byliśmy trochę niespokojni, bo już na 9.00 zaplanowano wyjazd do Animal World w Zabrzu. A należy przypomnieć, że była to pierwsza wycieczka od początku pandemii. Czekaliśmy na to z utęsknieniem ale jednocześnie baliśmy się, czy wszystko się uda. Na szczęście organizatorki Panie Aleksandra Malczewska – Michońska i Karolina Radziwon miały dobrze opanowaną procedurę organizacji wycieczki. Zamówiły busy i zadbały aby ich stan techniczny został sprawdzony przez policję, przygotowały wodę i drożdżówki oraz przydzieliły opiekunów poszczególnym uczestnikom. Ruszyliśmy z kilkuminutowym opóźnieniem ale podróż przebiegła bez żadnych niespodzianek, a na koniec okazało się, że jest naprawdę wyjątkowe miejsce.

W Animal World można zobaczyć aż 150 różnych zwierząt. Mieliśmy okazję podziwiać całe mnóstwo ptaków. Nie tylko widzieliśmy ale i karmiliśmy różne gatunki kaczek, gęsi, kolorowych kur, gołębi, przepięknych pawi oraz barwnych papug. Poza nimi odwiedziliśmy dziesiątki ssaków od puchatych owieczek, przez maleńkie i całkiem duże kózki, śmieszne, trochę nieśmiałe alpaki aż po amerykańskie wiewiórki, szynszyle i wietnamskie świnki karłowate.

Po zwiedzaniu było trochę czasu wolnego. Mogliśmy poleżeć na kocach lub zwyczajnie posiedzieć na trawie, czy ławkach. Tymczasem mili panowie z obsługi oraz nasi wspaniali kierowcy piekli dla nas pachnące kiełbaski. Częstowaliśmy się napojami i pysznymi kiełbaskami w otoczeniu wspaniałych zwierząt, pod namiotem, który chronił nas przed przypiekającym słońcem.

Powrót do ośrodka przebiegał w przyjemnej atmosferze i ze śpiewem na ustach. To był udany dzień.